קורס החירות הפיננסית

הקורס שייתן לך סוף כל סוף את הכלים להשקיע בקלות את כספיך וחסכונותיך

    * עמוד זה נכתב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים.

הירשם עוד היום והחזר לידיך את השליטה על עתידך הפיננסי

קצת על הקורס ומדוע גם בהשקעות הזמן מרפא הכל...

הדרך הפשוטה והבדוקה שלך לחירות פיננסית

תחסוך כסף ותגדיל תשואה: מ-250,000 ₪ לעשור ועד כ-6.7 מיליון ₪ ל-30 שנה (למד כיצד).

תחסוך דאגות: תזכה לשלוות נפש אמיתית, ללא כל חשש מתנאי השוק המשתנים.

תחסוך זמן רב בעיסוק בהשקעות בשביל הדברים החשובים בחיים, מבלי לפגוע בתשואה.

תלמד (רק) את מה שחשוב לדעת לגבי השקעות, ו"תפטר" את יועץ ההשקעות.

תבנה תיק השקעות פשוט, פאסיבי ורווחי שישרת אותך כל ימי חייך (עם מעט מאוד שינויים).

תמקסם את התועלת מחשבונות החיסכון שלך: קרן השתלמות, קרן פנסיה, קופת גמל.

בונוס 1: תחליט סוף סוף האם כדאי לך בכלל לרכוש דירה, למגורים או להשקעה.

בונוס 2: תקבל מדריך פרקטי צעד-אחר-צעד להוצאה לפועל של תכנית ההשקעות שלך.

בונוס 3: תקבל מארז מקיף של תבניות אקסל, חישובים, כלים, מאמרים והמלצות קריאה.

המלצות וחוות דעת

שנים-עשר מתוך עשרות בוגרי הקורס, ביניהם גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, מתחילים גמורים ומשקיעים מנוסים, מספרים על הקורס ועל התועלת שקיבלו ממנו. צפה בסרטון ולמד מה תוכל להפיק בעצמך מהקורס.

אנחנו מתחייבים:

בלי בולשיט!

אצלנו לא תקבל הבטחות שווא להתעשרות מהירה ב"שיטה סודית" או ב"הזדמנות חד פעמית", מהסיבה הפשוטה שאף אחד לא מכה את השוק באופן עקבי. אצלנו תלמד רק את מה שחשוב, ורק את מה שעובד לאורך זמן.

100% אמינות מאז 1871

אנו מתחייבים כי חומרי הקורס מבוססים במלואם על נתונים אמיתיים ומחקרים סטטיסטיים ארוכי טווח (חלקם אף על פני 150 שנה!), אותם תוכל לוודא בעצמך.

החזר כספי מלא!

לא השגת את מטרות הקורס המופיעות מעלה? כספך יוחזר לך. אנחנו עד כדי כך בטוחים בערך שתפיק מהקורס מפני שאנו פועלים בהגינות, ומתוך שליחות לחינוך פיננסי של הציבור בישראל.

הירשם עוד היום והחזר לידיך את השליטה על עתידך הפיננסי

שאלות נפוצות

מה התועלת הכספית שאוכל להפיק מהקורס?

אתה כמובן לא הולך להתעשר בן לילה, אבל לטווח הארוך התועלת הכספית מאוד משמעותית, ועלות הקורס החד פעמית מהווה קמצוץ זניח ממנה. אז הבה נצלול ישר לדוגמא מספרית:

התועלת-הכספית-מהקורס

הדוגמא שלהלן ממחישה את התועלת הכספית האפשרית מהקורס, בהערכה שמרנית, המבוססת על: נתוני הכנסות והוצאות ממוצעים לפי סקר הלמ"ס, תשואות היסטוריות של קרנות ותיקים מנוהלים ונדל"ן בישראל, ונתונים סטטיסטיים של מאה שנה ואף יותר בהשקעות פאסיביות בשוק ההון.

בשורה הראשונה מוצג משק בית ממוצע בישראל, עם הכנסות כוללות של כ-20,000 ₪ ברוטו (כ-16,500 נטו) לחודש. בני הזוג חוסכים מוציאים כ-13,000 ש"ח לחודש, ו-3,500 השקלים הנותרים מופנים להשקעה או לתשלומי משכנתא. לבני הזוג הפרשות פנסיוניות של כ-4,200 ₪, אין להם קרנות השתלמות, והחיסכון הצבור שלהם עד כה (פרטי ופנסיוני) עומד על כ-100,000 ₪. בהנחה וכל חסכונותיהם של בני הזוג, הפרטיים והפנסיוניים, מושקעים במסלול מנוהל כללי, המניב תשואה ריאלית של כ-4% לשנה, הונם הכולל יעמוד בתום עשור על כ-1.28 מיליון ₪. במידה וכספם הפרטי מופנה לתשלומי משכנתא, התשואה על עליית ערך הדירה תהיה דומה.

מסלולי ההשקעה הכלליים סובלים ממס' חסרונות משמעותיים – תמהיל השקעות שמרני בצורה בלתי סבירה, השקעה מנוהלת שמשיגה תשואה פחותה מהמדדים לטווח הארוך, דמי ניהול מיותרים – גלויים ונסתרים, מיסוי מיותר על דיבידנדים, ועוד. לעומת זאת, השקעה עצמאית בקרנות מנייתיות פאסיביות בפיזור רחב, אשר מניבות תשואה ריאלית היסטורית של כ-7% לשנה, תניב כ-1.53 מיליון ₪, כלומר תשואה עודפת של כ-250,000 ₪.

השורה השנייה ממשיכה את אותה דוגמא, כאשר שני בני הזוג ממשיכים להרוויח את השכר הממוצע במשק במונחים ריאליים למשך 20 שנה נוספות, אך כעת מקבלים מהמעסיק גם קרן השתלמות. בהשקעה מנוהלת סטנדרטית, יעמוד הונם הכולל (חיסכון פרטי ו/או דירה, קרנות השתלמות וחיסכון פנסיוני) על כ-6.4 מיליון ₪, זאת לעומת השקעה פאסיבית עצמאית אשר תניב להם בתום התקופה כ-10.2 מיליון ₪, פער של כ-3.8 מיליון ₪ ב-20 שנה, או פער מצטבר של יותר מ-4 מיליון ₪ על פני 30 שנה. השורה השלישית מציגה חלופה לשורה השנייה, אשר בה השכר של בני הזוג גדל להכנסה נטו של כ-30,000 ₪. בחלופה זו הפער בתום 20 שנה יעמוד על כ-6.5 מיליון ₪, או פער מצטבר של כ-6.7 מיליון ₪ על פני 30 שנה. לחץ כאן להורדת קובץ האקסל והתאמתו למצבך.

נשמע טוב מדי מכדי להיות אמיתי? אז זהו, שהנתונים מראים שעל פני 150 שנה, כל תקופה של כ-20-30 שנה שנבחר הניבה תשואות קרובות מאוד לממוצעים שנלקחו בחשבון, במיוחד אם מדובר בהשקעה רציפה כל חודש/רבעון. בלי לתזמן את השוק, בלי לבחור השקעות ובלי להתחכם כלל, אלא רק בהשקעה פאסיבית שפשוטה מאוד ליישום. האמת היא שמדובר בהערכה שמרנית לתועלת הכספית האפשרית מהקורס, כיוון שניתן להפיק תשואה עודפת עם חשיפה מסוימת למדדי מניות קטנות (המניבים כ-2% יותר לשנה בהשוואה למדדי מניות גדולות), חיסכון מוגבר באמצעות יישום טכניקות אפקטיביות לוויתור על הוצאות מיותרות שלא תורמות לנו ערך, וכן ע"י פיתוח שגרה בריאה של חיסכון והשקעה הנובעת באופן טבעי מלקיחת אחריות על כספנו וחסכונותינו.

גם מי שכבר משקיע בעצמו באופן פאסיבי יפיק תועלת רבה מהקורס, ע"י תכנון מושכל של ההשקעה בהתאם ליעדים ולמטרות, בחירת קרנות טובה ויעילה יותר בהיבט הפיזור, מזעור עלויות וחבות המס, הפקת המיטב מהחיסכון הפנסיוני תוך שמירה על כיסוי ביטוחי הולם, ועוד – שיפור שגם הוא יהיה שווה הרבה כסף לטווח הארוך.

האם הקורס מתאים עבורי?

קודם כל, חשוב לנו להדגיש שהקורס מתאים הן למשקיעים מנוסים והן למתחילים גמורים, הן למבוגרים והן לצעירים (החל מצעירים ללא חסכונות ועד לעומדים בפני פרישה ואף לגמלאים). הקורס אינו דורש כל ידע מקדים, הוא פשוט מאוד להבנה וליישום, ויש לנו בוגרים מכל המינים, הגילאים ורמות הידע הפיננסי.

אם נהיה יותר ספציפיים, אם תענה "כן" על לפחות אחת מהשאלות שלהלן, הקורס הזה תפור עליך:

האם אתה מעוניין להתחיל להשקיע ולא בטוח כיצד? האם אתה חושב שכל תחום ההשקעות מורכב מדי ולכן נמנע לחלוטין מהשקעה, או נותן למישהו אחר לנהל את כספך (תמורת ביצועים חלשים ודמי ניהול דשנים)? האם אתה מתלבט האם כדאי לך לקנות דירה, למגורים או כהשקעה? האם אתה לא בטוח אם השקעתך מסוכנת מדי או דווקא שמרנית מדי? האם אתה מעוניין להפיק את המיטב מחשבונות חיסכון כמו קרנות השתלמות או קופות גמל? האם אתה מוצא עצמך לעיתים מצטער שלא השקעת ב__ לפני __ שנים (השלם את החסר)? האם אתה מוצא עצמך טובע בידיעות פיננסיות בניסיון למצוא את ההשקעה המוצלחת הבאה? האם אתה מעוניין למקסם את התשואה מהשקעתך, במינימום זמן ובשקט נפשי?

למה לשלם על קורס אם אפשר ללמוד את כל המידע בחינם מהרשת?

זה נכון שהקורס לא מכיל שום מידע "סודי" שלא ניתן למצוא אותו ברשת, ונכון שהעיקרון הבסיסי של השקעות פאסיביות מוכר וידוע שנים רבות. אבל, כדי לקבל את כל הידע התיאורטי והפרקטי שהקורס מלמד באופן מרוכז – נדרש להשקיע מאות רבות של שעות בקריאה בבלוגים, ספרים, מחקרים ועוד. מרצה הקורס, רונן, שהוא בעל ניסיון עשיר בשוק ההון ובניתוח נתונים סטטיסטיים, ביצע את כל המחקר המקיף הזה בעצמו, ואף הוסיף לכך שיחות רבות עם מומחים פנסיוניים, ומציג את כל (ורק) מה שחשוב לדעת בצורה מרוכזת ופשוטה ליישום.

יתר על כן, גם השקעה של מאות רבות של שעות בקריאה ממקורות מגוונים לא בהכרח תעזור בגיבוש תכנית ברורה להשקעותינו וחסכונותינו – הרשת מוצפת במידע שחלקו הגדול הינו פשוט "רעש רקע", יש נתונים רבים סותרים, וקשה מאוד לסנן את הרעשים ולהתמקד בעיקר, בהשקעות באופן כללי, ובתחום המורכב של החיסכון הפנסיוני בפרט. התוצאה היא שרבים בקרב הציבור ממשיכים לקרוא ולקרוא, אך לא מגיעים לכדי מסקנות ברורות ולא מתחילים להשקיע, תופעה הידועה כ"תסמונת הסטודנט הנצחי". פעמים רבות, אפילו לאלו שכבר למדו את כל התיאוריה והנתונים ההיסטוריים, עדיין חסרה הפרקטיקה ("איך עושים את זה בפועל"), ואין להם את מי לשאול.

לקרוא, לחקור ולהעמיק זה תמיד מומלץ, אבל אם תוכל לקבל את כל הכלים בקורס זול, קצר וממוקד, כך שיהיה ברור לך מה כדאי לעשות, למה לעשות את זה, ואיך לעשות את זה, כך שתוכל לצאת לדרך מיד בתום הקורס, האם זה לא עדיף על תהליך אינסופי של קריאה וליקוט מידע? אם תרצה להעמיק בקריאה נוספת לאחר הקורס זה כמובן אפשרי (ואף תקבל ריכוז של מאמרים ומחקרים מומלצים לקריאה), אבל סביר שלא תגיע לשום תובנה שתגרום לשינוי מהותי בתכנון שכבר ביצעת ויישמת לאחר הקורס.

האם דרוש ידע מוקדם? האם הקורס כולל חישובים מסובכים?

כמובן שידע מוקדם ודוקטורט בכלכלה או במתמטיקה לא יזיקו :)

הקורס כולל המון דוגמאות מספריות מהחיים, אבל אינו דורש כל ידע מוקדם והחישובים בו כלל לא מסובכים.

במה הקורס שונה מקורסים אחרים של שוק ההון?

קורסי שוק ההון בארץ מלמדים כיצד להיות משקיעים ו/או סוחרים אקטיביים. החלק הארי של הקורסים מתמקד במסחר יומי ו-swing, ושם דגש על ניתוח טכני. חלק קטן של הקורסים מתמקד בניתוח מצב החברות, ניתוח דו"חות כספיים, השקעות ערך וכיוצ"ב. גם אלה וגם אלה מחייבים השקעת זמן רב בניהול ההשקעות ו/או ביצוע פעולות מסחר יומי רבות.

בשנים האחרונות עלתה המודעות ליתרונות הגלומים בהשקעה פאסיבית ארוכת טווח, ללא ניהול אקטיבי שוטף. גישה זו מגובה במחקרים ארוכי טווח המוכיחים כי מעטים מסוגלים להכות את השוק לאורך זמן. אם אינך מעוניין להקדיש זמן רב לניהול אקטיבי של תיק ההשקעות שלך, בניסיון חסר תוחלת להכות את השוק, זה הקורס בשבילך.

בנוסף, מדובר בקורס היחיד בישראל שמלמד בזמן קצר הן את התיאוריה והן את הפרקטיקה לגבי השקעות בשוק ההון, משווה ע"ס נתונים ארוכי טווח בין שוק ההון לנדל"ן, ומלמד כיצד להפיק את התועלת המירבית מחשבונות חיסכון כמו קופות גמל וקרנות השתלמות, בחשיבה מחוץ לקופסא, ובאמצעות ניצול תקנות ואפשרויות מיוחדות ועדכניות שרבים מהסוכנים הפנסיוניים כלל לא מודעים לקיומן.

אוקיי, אז הבנתי שאתם מלמדים השקעות פאסיביות. אפשר לקבל קצת יותר פירוט על הנושאים עצמם?

העיקרון המנחה הוא אכן השקעות פאסיביות, אבל "אלוהים נמצא בפרטים הקטנים" ויש המון ניואנסים שחשוב להכיר וליישם שהמשמעות הכספית שלהם היא אדירה. הנה מקצת מאותם נושאים: אילו מדדים כדאי לבחור ומהו פיזור מספק? האם יש הבדלים בין קרנות פאסיביות ישראליות, אמריקאיות או בכלל אירופאיות? איך לחלק את העוגה בין מניות לאג"חים בצורה שמתאימה עבורי? מתי חשיפה למט"ח היא בעייתית ומתי לא? איך ניתן לדחות את חבות המס ולהגדיל את התשואה? מה ההבדל בין חיסכון הוני לקצבתי? האם כדאי למשוך את כספי הפיצויים, ומתי? כיצד אוכל לקבוע בעצמי את מדיניות ההשקעות של החיסכון הפנסיוני שלי? איך אוכל ליהנות גם מכיסוי ביטוחי וגם מתשואה גבוהה?

בפרט, אחת הסוגיות החשובות שעולה בקורס מזוויות שונות היא סוגיית החיסכון בדמי ניהול ועלויות נסתרות. הבה נסקור דוגמא נפוצה לעלות נסתרת שרוב הציבור לא מכיר: קרן ההשתלמות שלכם משקיעה במניות בארץ ובחו"ל, ואתם מבסוטים שהורדתם את דמי הניהול שלה מ-0.4% ל-0.3%. אבל, למרות שקרן ההשתלמות אמורה להיות פטורה ממס רווחי הון, בכל זאת מנוכה ממנה מס במקור על הדיבידנדים שמתקבלים. מדובר בניכוי שמגלם כ-0.7% מהתיק מדי שנה! אז שאפו על הורדת דמי הניהול בעשירית האחוז, אבל לעלויות הנסתרות מאחורי הקלעים יש חשיבות גבוהה שבעתיים...

אפשר לקבל סילבוס ופרטים נוספים אודות הקורס?

בוודאי. אתה מוזמן לעיין בסילבוס הקורס וכן ב-20 התוצאות שישיגו בוגרי הקורס.

אפשר לקבל טעימה קטנה מהקורס?

בוודאי. אתה מוזמן להעיף מבט בקטע שצולם בלייב באחד ממחזורי הקורס הקודמים.

אני ממש צעיר ואין לי כמעט חסכונות. במה הקורס יכול להועיל לי?

אם אתה צעיר זה הזמן האידיאלי עבורך ללמוד את הקורס, וככל שתקדים ליישם (בקלות!) את מה שלמדת, כך עתידך הפיננסי יהיה טוב יותר. גם אם אין לך כמעט חסכונות, השקעה במנות קטנות לאורך זמן זו אסטרטגיה מצוינת.

אני עוד מעט פנסיונר. האם זה לא מאוחר מדי בשבילי?

גם אם אתה מבוגר ואף פנסיונר, הקורס הזה מצוין עבורך, כי אף פעם לא מאוחר להתאים את השקעותיך כך שיפיקו מקסימום ערך עבורך, ועבור יורשיך.

מה קורה אחרי הקורס? מה אם יהיו לי עוד שאלות או שארצה להתייעץ?

לאחר הקורס, במיוחד כאשר מתקדמים לכיוונים פרקטיים הנוגעים לבניית התיק והוצאה לפועל של תכנית ההשקעות, עשויות לצוץ שאלות. בוגרי הקורס יכולים לפנות בשאלות ישירות למרצה – רונן מרגוליס, וכן להצטרף לקבוצת פייסבוק ייעודית לבוגרים, שמטרתה החלפת מידע והתייעצויות בין הבוגרים.

מי המרצה של הקורס? מה הרקע שלו?

מה משך הקורס והיכן הוא מועבר?

הקורס בהיקף של 11 שעות לימוד והוא מועבר בחברות, בקבוצות סגורות וכן כקורס פתוח להרשמה לקהל הרחב. בהמשך מתוכננת גם גרסה מצולמת לצפייה אונליין.

היכן ומתי ייערך הקורס הפרונטלי הפתוח הבא?

הקורס הפרונטלי נערך מס' פעמים בשנה, ומתקיים בשני ימי שישי עוקבים בין השעות 8:30-14:00 במתחם הנעים והרגוע של מרכז הטניס ביפו (רח' אד קוץ' 6 ת"א-יפו). המרכז ממוקם בפתח תחנת הרכבת וולפסון בסמוך לבית החולים וכולל חנייה חופשית. בהתכנסות ובהפסקות יהיו כיבוד קל ושתייה קלה וחמה.

המחזור הקרוב של הקורס ייערך ב-14 וב-21 לפברואר 2020 והבא אחריו ייערך ב-17 וב-24 לאפריל 2020. אם התאריכים והמיקום לא מסתדרים לך, תוכל להשאיר פרטים ונודיע לך על מועד הקורס הפרונטלי הבא, או, אם תעדיף, כשהקורס הדיגיטלי יהיה זמין. לחילופין, תוכל לתאם הדרכה פרטית/תכנון פיננסי אישי.

כמה עולה כל הטוב הזה? האם יש הנחות?

עלות הקורס היא 1,800 ש"ח. ישנם מס' כרטיסים מוזלים שאנו מציעים:

1. הרשמה מוקדמת: 200 שקלים הנחה (1,600 ש"ח בלבד) לנרשמים עד חודש לפני מועד הקורס.

2. חבר מביא חבר: 400 שקלים הנחה לכל נרשם (1,400 ש"ח בלבד) עבור רישום של שני משתתפים או יותר, או לנרשם בודד בהפניית אחד מבוגרי/משתתפי הקורס.

3. סטודנטים לתואר ראשון: 400 שקלים הנחה (1,400 ש"ח בלבד).

3. חיילי חובה: 45% הנחה (990 ש"ח בלבד).

ומה עם מי שרוצה להרחיב עוד את ידיעותיו?

בתום כל אחד ממפגשי הקורס תיערך סדנא (בין 14:15-15:00). סדנת ערך הכסף תיערך בתום המפגש הראשון וסדנת עצמאות פיננסית תיערך בתום המפגש השני. הסדנאות מוצעות בעלות אטרקטיבית למשתתפי הקורס.

במקום קורס הייתי מעדיף פגישה אישית עם המרצה. האם אפשר לתאם פגישה כזו?

זה בהחלט אפשרי, והתהליך נקרא תכנון פיננסי אישי. באופן טבעי העלות שלו גבוהה מעלות הקורס, אך היחס הוא אישי ומתייחס למצב הפרטני הייחודי של הלקוח.

אני מעוניין להירשם אבל התאריכים לא מסתדרים לי

אין שום בעיה, השאר פרטיך כעת ואנו נעדכן אותך על מועד הקורס הפרונטלי הבא, או, אם תעדיף, כשגרסת האונליין תהיה זמינה. לחילופין, תוכל לתאם הדרכה פרטית/תכנון פיננסי אישי.

זקוק למידע נוסף?

לחץ/י כאן להשארת פרטים ונחזור אליך בהקדם.


 עקבו אחרינו:

הירשם עוד היום והחזר לידיך את השליטה על עתידך הפיננסי

תכני הקורס הינם לצרכי הכשרה ולימוד בלבד, אינם מהווים ייעוץ או המלצה לביצוע פעולה בנייר ערך, פעילות השקעה או מסחר, או ייעוץ פנסיוני, ואין לראות בהם תחליף לייעוץ השקעות/פנסיוני המתחשב בצרכיו הייחודיים של כל אדם. ט.ל.ח